deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

Lech Majewski w Zamościu. Plakaty, książki, płyty.


Lech Majewski w Zamościu. Plakaty, książki, płyty.
data publikacji: 2021-06-29

Profesor Lech Majewski. Specjalizuje się w grafice projektowej, zajmuje się ilustracją, projektowaniem książek, ale przede wszystkim związany jest z formą plakatu. Jeden z jego plakatów, zaprojektowany na 16. Międzynarodowe Spotkanie Wokalistów Jazzowych w Zamościu, został wybrany jako jeden ze 100 najważniejszych plakatów z Europy i Stanów Zjednoczonych w latach 1945-1990.

Mówi, że nawet jeśli plakat nie zmienia świata, pomaga w ulepszaniu go. I jest doskonałym zapisem miejsca, czasu i wydarzenia.

Jego plakaty są wystawiane na całym świecie. Miał wiele wystaw indywidualnych. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród.

Projektuje książki w Polsce i Niemczech. Wiele z nich jest nagradzanych w konkursach na najpiękniejszy projekt roku.

Uczęszczał do Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom zrealizował w pracowni prof. Henryka Tomaszewskiego.

Prowadzi własne studio graficzne i muzyczne, wykłada na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i wielu innych szkołach artystycznych na świecie.

Jest także Prezydentem Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie.

Lech Majewski jest doktorem honoris causa Uniwersytetu J.E. Purkyne w Usti nad Labem w Czechach, laureatem nagrody Ladislava Sutnara na Uniwersytecie w Pilznie i laureatem Nagrody Master’s Eye Award na Triennale Plakatu w Trnawie.  Jest odznaczony srebrnym i złotym medalem „Gloria Artis”. Komponuje muzykę i gra na gitarze.

Wystawie towarzyszy ekspozycja plenerowa, powstała we współpracy z Centrum Spotkań Kultur w Lublinie .

  


  

Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności