deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

Festiwal Kultur w Oslo i Fredrikstad w Norwegii


Festiwal Kultur w Oslo i Fredrikstad w Norwegii
data publikacji: 2020-10-12

Miło nam poinformować, że podczas Festiwalu Kultury w Oslo i Fredrikstad w Norwegii, prezentowana jest wystawa ilustracji ze zbiorów BWA Galerii Zamojskiej.

Prace powstały podczas XIX Ogólnopolskiego Pleneru Ilustratorów, poświęconego Fryderykowi Chopinowi, organizowanego przez BWA Galerię Zamojską w 2003 r. w Krasnobrodzie.

Wystawie towarzyszy katalog z ilustracjami znakomitych polskich ilustratorów, jak i pięknym tekstem Małgorzaty Dybowskiej p.t. „Fryderyk Chopin w kręgu przyjaciół-artystów.”

Sylwetka wybitnego kompozytora i pianisty, jakim był Fryderyk Chopin, prezentowana jest w Norwegii z okazji 210-lecia urodzin Chopina.

Serdecznie dziękuję Pani Magdalenie Tutce-Gwóźdź –animatorce kultury Polskiej w Norwegii, za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

                                                                              Jerzy Tyburski

Poniżej linki do prezentowanej wystawy:

www.polskefilmdager.org/romantyczna-synteza-sztuk-wystawa-online

www.facebook.com/polskefilmdager/posts/1295752867445955

 

Tematem XIX  Ogólnopolskiego Pleneru Ilustratorów zorganizowanego w 2003 roku w Krasnobrodzie była postać wybitnego kompozytora i pianisty, Fryderyka Chopina .

            Sylwetka mistrza muzyki okresu romantyzmu, jakim był Fryderyk Chopin , kojarzy się głównie z dźwiękami ulotnej muzyki fortepianowej. Wyobrażenie o jego życiu dają, jedynie wspomnienia bliskich Chopinowi , jak i listy pisane przez niego samego. Artyści ilustratorzy z wielkim szacunkiem i rozmysłem odnieśli się do tematu, biorąc jednocześnie

pod uwagę odmienną specyfikę zagadnienia. Mimo iż temat okazał się trudny, wart był podjęcia ze względu na wybitną postać kompozytora.

Pragniemy, by katalog towarzyszący wystawie, posiadał wymiar poznawczy i stał się ciekawym wydarzeniem edytorskim w obliczu powszechnej powierzchowności.

            Wystawa liczy 40 prac.

Autorami są znani polscy ilustratorzy: prof. Janusz Stanny ,

Elżbieta i Marian Murawscy, Leszek Ołdak, Zdzisław Witwicki, Halina Zakrzewska- Zaleska, Jolanta Marcolla, Franciszek Maśluszczak, Aleksandra Kucharska – Cybuch, Artur Gołębiowski, Agnieszka Harczuk, Zbigniew Kołaczek, Marcin Kołpanowicz, Gabriela Łyko,

Bogusław Orliński, Stanisław Ożóg, Jacek Pasieczny, Marek Antoni Terlecki, Jerzy Tyburski.

 


  

Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności