deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

Marek Sołowiej - OBRAZY ZAPAMIĘTANE


Marek Sołowiej - OBRAZY ZAPAMIĘTANE
data publikacji: 2015-06-17

Wernisaż - 17 czerwca 2015 (środa)godz 17.00 galeria fotografii RATUSZ

OBRAZY ZAPAMIETANE -  lato w krainie fiordów

Wystawa malarstwa i fotografii pt.''OBRAZY ZAPAMIETANE - lato w krainie fiordów " - to cykl obrazów zapamietanych z pobytu w Norwegii.

....Obrazy zapamiętane wychodza z rzeczywistości - jest ona dla mnie punktem wyjścia i inspiracją. Prezentowane obrazy oparte są na bardzo konkretnych zdarzeniach i faktach, które mnie zainteresowały. Moje inspiracje wystąpiły w konkretnej przestrzeni czasowej i miejscowej. Obserwując codzienność, odnajduję w niej tematy do malowania a następnie po analizie i filtracji w swoisty dla siebie sposób komponuję obraz. Tak więc moje malarstwo to ciagła próba ukazania tego, jak odczuwam rzeczywistość i przeżywam codzienność.
Malarstwo to moje życie a obrazy to moja dusza ....
Starałem sie zachować równowagę i łączyć to co wyobrażone czyli to, co wypatrzyłem, odkryłem w zastanej sytuacji z realnością.

"Pejzaż zapamietany "- to moje osobiste emocje, moje dostrzeganie czy też widziane oczyma wyobraźni w konkretnej przestrzeni bodźce, które inspirują moje wnetrze do malowania ....

fragment tekstu z programu pt."IDEA ART - lekcja malarstwa inaczej

 


  

Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności