deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

XXV Międzynarodowy Plener Ilustratorów


XXV Międzynarodowy Plener Ilustratorów
data publikacji: 2009-06-10

W dniach 28 sierpnia-6 września,odbędzie się XXV Międzynarodowy Plener Ilustratorów.

Tym razem tematem pleneru,który odbędzie się w Kawęczynku, będzie poezja, którą wykonywał sławny pieśniarz, Marek Grechuta,artysta wywodzący się z Zamościa.

Uczestnikami pleneru będą m.in.:Adam Niklewicz(USA),prof.Marian Nowiński(ASP Warszawa), Bogusław i Wanda Orlińscy(Warszawa),Franciszek Maśluszczak(Warszawa),Aleksandra Michalska-Szwagierczak (Starachowice),Stanisław Stach(Olkusz),Wojciech Zembrzuski(Warszawa),Serhij Michnowski(Ukraina), Urszula Olczyńska(Biłgoraj),Dariusz Piekut(Skierbieszów),Dariusz Łukasik(Zamość),Elżbieta Gnyp(Zamość).

Imprezą towarzyszącą będzie koncert laureatów Festiwalu Kultury im.Marka Grechuty-Zamość 2009.

Patronat medialny-nasi Przyjaciele:Zamosconline.pl,Tygodnik Zamojski.

Zwracam się z prośbą do innych przyjaciół,o patronat medialny nad naszym plenerem.

Kawęczynek-koło Szczebrzeszyna,oddalony od Zamościa ok.20 km(prostą i dobrą drogą), to nowe miejsce spotkań artystów ilustratorów. Świetne,niedawno działające miejsce wypoczynku z eleganckimi pokojami i z doskonałą kuchnią.Opiekę zapewnia małżeństwo pasjonatów,miłych właścicieli.

Jak sami mówią:"urokliwe to miejsce,otoczone wzgórzami,w ciszy która w uszach dzwoni". Ponadto,jak głosi legenda-stąd miała pochodzić małżonka Świerszcza,tego który zakochany, brzmiał z miłości do niej w Szczebrzeszynie. Tak więc w tym roku spotkamy się w tym uroczym miejscu,w dniach 28 sierpnia-6 września, na plenerze,którego hasłem będzie "Poezja śpiewana w ilustracji-Marek Grechuta".

Zaproszenia będą wystosowane już wkrótce.

Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności