deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

XXVI Międzynarodowy Plener Ilustratorów -"Inspiracje fredrowskie"


XXVI Międzynarodowy Plener Ilustratorów -"Inspiracje fredrowskie"
data publikacji: 2010-06-10

BWA Galeria Zamojska jest organizatorem kolejnego XXVI Międzynarodowego Pleneru Ilustratorów, który odbędzie się w Kawęczynku na Zamojszczyźnie w dniach 19-28 sierpnia.

Tematem tegorocznego pleneru będzie postać i twórczość literacka Aleksandra Fredry. Przodkowie Aleksandra Fredry byli właścicielami kilku majątków na Zamojszczyźnie, w sąsiedztwie Ordynacji Zamojskiej. Aleksander Fredro był tu częstym gościem i niewykluczone że wydarzenia, które tutaj miały miejsce, oraz zasłyszane historie, stały się kanwą dla jego utworów.

Tak więc autor m.in ."Zemsty"," Małpy w kąpieli", "Pawła i Gawła" stanie się inspiracją artystów-ilustratorów. Podczas pleneru planowana jest wycieczka-śladami Aleksandra Fredry. W plenerze swój udział zapowiedzieli m.in. Janusz Stanny, Marian Nowiński, Adam Niklewicz,Bogusław i Wanda Orlińscy, Dariusz Łukasik, Dariusz Piekut, Sergiej Michnowski (Ukraina).

Wystawa poplenerowa z towarzyszącym jej katalogiem, odbędzie się w przyszłym roku, podczas kolejnego pleneru ilustratorów.

Honorowy Patronat-Krzysztof Grabczuk-Marszałek Województwa Lubelskiego, Marcin Zamoyski-Prezydent Miasta Zamość.

Miejsce pleneru-Kawęczynek

Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności