deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

Wanda i Bogusław Orlińscy - ilustracje


Wanda i Bogusław Orlińscy - ilustracje
data publikacji: 2011-06-10

Wanda Orlińska Urodzona w 1942 roku w Stalowej Woli. Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni ilustracji prof. J. M. Szancera w 1967 roku. Twórczość w dziedzinie ilustracji, grafiki wydawniczej, rysunku i malarstwa.

Bogusław Orliński Urodzony w 1941 roku w Warszawie. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. A. Nachta - Samborskiego w 1967 roku. Twórczość w dziedzinie ilustracji, grafiki wydawniczej i malarstwa.

Jerzy Tyburski: Wystawa prezentuje wieloletni dorobek Bogusława i Wandy Orlińskich,w szlachetnej dziedzinie, jaką jest ilustracja artystyczna, której są wciąż wierni. Oboje osiągnęli mistrzostwo w tej dziedzinie sztuki, tworząc prawdziwe skarby na niewielkich kawałkach papieru lub płótna.Prace olejne, gwasze i pastele, emanują ciepłem i niezwykłą maestrią wykonania.
Można na nich spotkać bohaterów popularnych bajek i baśni.Uderza niezwykły autentyzm pogodnej natury dziecięcej, jaką dojrzali artyści w sobie z pietyzmem pielęgnują.Bohaterowie ilustracji Orlińskich, nie walczą ze sobą, nie epatują wydumaną fantastyką. Dają odbiorcy przyjemność delektowania się wspaniałą, pogodną atmosferą swych dzieł, jak i zwyczajnym życiem wiedzionym przez swych bohaterów. Wanda i Bogusław Orlińscy nieprzerwanie od 1986r.są uczestnikami zamojskich plenerów ilustracji. Znaczna część ich twórczości znajduje się w zbiorach BWA Galerii Zamojskiej.
Na wystawie prezentowanych jest około 300 prac obojga artystów.

Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności