deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

Aldona Mickiewicz "STAN RZECZY"


Aldona Mickiewicz "STAN RZECZY"
data publikacji: 2009-05-06 Aldona Mickiewicz- artysta malarz. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa Krakowskiej ASP w roku 1984 w pracowni profesorów Stanisława Rodzińskiego i Zbyluta Grzywacza . W latach osiemdziesiątych uczestniczyła w wystawach Ruch Kultury Niezależnej . W roku 1986 była na stypendium artystycznym w Rzymie. W latach 1992-1993 maluje wspólnie z Tadeuszem Borutą obrazy ołtarzowe w byłym klasztorze sióstr benedektynek w Monte San Savino we Włoszech. Prace swoje prezentowała na 26 wystawach indywidualnych oraz 98 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Jerzy Tyburski: W scenach z życia przedmiotów, malowanych przez Aldonę Mickiewicz, widoczna jest bezwzględna , werystyczna prawda. Wydaje się, że świat przedmiotów, składających się na tzw. "martwa natura" , w obrazach artystki, jest ascetyczny i surowy, pełen nieubłagalnej konkretności. Jednak wizualną, pełna delektacji podróż po zakamarkach materii, otwiera przed nami świat niezwykłych znaczeń i symbolicznych odniesień. Z nabożnym skupieniem artystka zmierza niekończącą się drogą labiryntu zbudowanego z konkretnych rzeczy, w kierunku przeczuwalnej intuicyjnie sfery sacrum.

Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności