deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

Wystawa zdjęć dokumentalnych najlepszych polskich fotoreporterów


Wystawa zdjęć dokumentalnych najlepszych polskich fotoreporterów
data publikacji: 2012-12-09 55 nagrodzonych prac, w tym zdjęcia pojedyncze i fotoreportaże wykonane przez najlepszych polskich fotoreporterów można będzie oglądać od 7 grudnia w Biurze Wystaw Artystycznych - Galeria Zamojska przy ulicy Staszica 27 w Zamościu. Wszystko za sprawa wystawy pokonkursowej BZ WBK Press Foto 2012, która w tym roku prezentowana jest w 21 miastach Polski.

- Bardzo się cieszę, że w tym roku ponownie możemy pokazać mieszkańcom Zamościa serię świetnych prac nagrodzonych w ósmej edycji BZ WBK Press Foto, który jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów prezentujących fotografię dokumentalną w Polsce. W tym roku można będzie oglądać bardzo dobre prace 46 fotoreporterów, które zostały wybrane spośród ponad siedmiu tysięcy nadesłanych zdjęć. W gronie nagrodzonych profesjonalistów, kolejny już raz, jest Jacek Świerczyński z Zamościa, fotoreporter Dziennika Wschodniego. Jego zdjęcie przedstawiające uczestnika wielkanocnej procesji konnej w Pietrowicach Wielkich zostało bardzo wysoko ocenione przez jury i zajęło I miejsce w kategorii Społeczeństwo - mówi Anita Wojciechowska, dyrektor 1 oddziału Banku Zachodniego WBK w Zamościu.

Konkurs BZ WBK Press Foto skierowany jest do polskich zawodowych fotoreporterów. Jego celem jest promowanie polskiej fotografii prasowej. W tym roku swoje prace nadesłało aż 483 fotoreporterów z całej Polski czyli 90 osób więcej niż w ubiegłym roku. Jury, pod przewodnictwem Anny Brzezińskiej - Skarżyńskiej z Polskiej Agencji Prasowej PAP, wybrało zdjęcia 46 fotoreporterów do których trafiło 55 nagród i wyróżnień o łącznej wartości 130 tys. zł.

Laureatami najważniejszych tegorocznych nagród zostali:
- Zdjęcie Roku - Tomasz Lazar (freelancer), za fotografię dokumentującą zatrzymanie manifestantów w Harlemie (Nowy Jork, USA) podczas demonstracji przeciwko agresji policji oraz nierównościom w zarobkach
- Nagroda Rzeczpospolitej - Paweł Supernak (Polska Agencja Prasowa PAP), za zdjęcie ze spotkania Prezydenta USA Baracka Obamy z kombatantami II wojny światowej podczas wizyty w Polsce.
- Nagroda Banku Zachodniego WBK - Mateusz Dopierała (freelancer), za fotoreportaż z pierwszego turnieju szachowego w Poznaniu, w którym mogły startować przedszkolaki.

Pełną listę zwycięzców oraz ich prace można również obejrzeć na stronie www.bzwbkpressfoto2012.pl

Organizatorem konkursu jest Bank Zachodni WBK, a jego patronem medialnym dziennik "Rzeczpospolita".

Zamojska wystawa, która potrwa do 31 grudnia, jest już siedemnastą w tej edycji konkursu. Do końca stycznia odbędą się jeszcze wystawy we Włocławku, Zielonej Górze, Częstochowie i Białymstoku.

Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności