deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

Anna Karpowicz - Westner - Poza czasem


Anna Karpowicz - Westner - Poza czasem
data publikacji: 2020-08-10

BWA Galeria Zamojska zaprasza na wystawę malarstwa Anny Karpowicz-Westner p.t. "Poza czasem"

Wystawa czynna od 14 sierpnia do 6 września.

"Anna Karpowicz-Westner, znakomita malarka ze znanej, artystycznej rodziny Karpowiczów, (z rodowodem szczebrzeszyńskim), pielęgnuje w swej sztuce najlepsze tradycje malarskie postimpresjonistów i krakowskich kolorystów. W tym figuratywnym malarstwie mieszają się echa sztuki Cezanne'a z indywidualną kobiecą liryką, widoczną w twórczości artystki."

 

Urodzona w 1951 roku, w Krakowie. Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem zrealizowała w pracowni prof. Jana Szancenbacha w 1978 roku.

Jej prace były eksponowane m.in. w: Galerii Zachęta w Warszawie, Grand Palais w Paryżu, Kunsthalle w Norymberdze, Towo Art Center w Tokyo, Museum Haus Ludwig w Saarlouis, The Polish Museum of America w Chicago i Inter Art Galerie Reich w Kolonii.

Zrealizowała 36 wystaw indywidualnych w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Zamościu, Frankfurcie nad Menem, Luksemburgu, Bonn, Darmstadt i Kolonii.

Jest laureatką prestiżowej nagrody Fundacji Odilon-Lesur-Adrian w Paryżu, "Le Salon 1979 Racines" w Grand Palais.

Prace Anny Karpowicz - Westner znajdują się m.in. w kolekcjach: Muzeum Narodowego w Krakowie, Deutches - Polen Institut w Darmstadt, The Polish Museum of America w Chicago, a także w zbiorach prywatnych kolekcjonerów w kraju i na świecie.

Więcej informacji o artystce i jej pracach na stronie: www.karpowicz-westner.com

 

 

 


  

Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności