deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

"Znaki czasu" Teresy Żebrowskiej


"Znaki czasu" Teresy Żebrowskiej
data publikacji: 2012-11-17 BWA Galeria Zamojska zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Teresy Żebrowskiej pt."Znaki czasu", dnia 30 listopada o godz.17.00.

Wystawa czynna do 30 grudnia, w godz.10.00-17.00.

Zapraszamy!


Teresa Żebrowska - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Małopolskim (obecnie w Rzeszowie) oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dyplom w 1985 roku w Pracowni Malarstwa pod kierunkiem prof. Ireny Popiołek- Rodzińskiej i prof. Stanisława Sobolewskiego. Od 1991 roku jest nauczycielem akademickim. W 1996 roku przewód artystyczny I stopnia (doktorat), w 2002 roku przewód artystyczny II stopnia (habilitacja) na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego oraz w latach 1998-2012 w KEA Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum" w Krakowie.

Pomysłodawca, kurator, opiekun merytoryczny i artystyczny międzynarodowych projektów edukacyjno-plastycznych propagujących uniwersalizm języka sztuki oraz autorka artykułów, książek z zakresu sztuki, metodologii i edukacji artystycznej, autorka typografii i okładek. Laureatka licznych nagród i wyróżnień "za wybitne osiągnięcia artystyczne i naukowe": m.in. Nagrody Rektora II stopnia (1997, 2003, 2007), Srebrnego Krzyża Zasługi (2001) i Medalu Komisji Edukacji Narodowej (2011).

Uprawia malarstwo, techniki graficzne, collage, fotografię.

Swój dorobek twórczy prezentowała na ponad 40 wystawach indywidualnych w kraju, m in. w Krakowie, Lublinie, Warszawie, BWA Zamek w Książu oraz za granicą, m. in. w Erlangen/Niemcy, Kopenhadze, NakkeNord/Danii, Holandii, Finlandii(Helsinki), USA(Nowy Jork, Waszyngton, Filadelfia) i około 100 zbiorowych w kraju i za granicą (m.in.. we Włoszech, Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, Austrii, Szwecji, Finlandii, Słowenii, Rumunii, USA).

Ponadto brała udział w międzynarodowych sympozjach artystyczno-naukowych w Polsce, Bułgarii, Słowenii (2010, 2012), Rumuni, Danii i Ukrainie (2011, 2012). Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, innych krajach Europy i USA.

Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności