deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

Bogusław Bodes - wystawa z okazji 45-lecia pracy twórczej


Bogusław Bodes - wystawa z okazji 45-lecia pracy twórczej
data publikacji: 2012-10-01

BWA Galeria Zamojska zaprasza na otwarcie wystawy jubileuszowej z okazji 45-lecia pracy twórczej artysty p.n. "Obiekty natury", dnia 18 października(czwartek) o godz.17.00. Wystawa czynna do 18 listopada.

Bogusław Bodes jest absolwentem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa i Grafiki.

Dyplom uzyskał w pracowni prof. A. Marczyńskiego. Uprawia twórczość w dziedzinie malarstwa, rysunku, projektowania graficznego, kaligrafii.

Od 1988r. zajmuje się scenografią, rzeźbą i działaniami przestrzennymi. Charakterystyczny dla twórczości Bogusława Bodesa jest cykl rzeźb i instalacji p.t."Obiekty natury".

W latach 1968-2006 pracował jako pedagog w PLSP w Zamościu. Za szczególny wkład pracy w rozwój edukacji artystycznej w Polsce wyróżniony Nagrodą I stopnia Ministra Kultury i Sztuki. Prace Artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Zamojskiego, BWA oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Zapraszamy.Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności