deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

Agnieszka Słodkowska - malarstwo


Agnieszka Słodkowska - malarstwo
data publikacji: 2017-01-20

Wernisaż dnia 20 stycznia 2017r. godz.17.00

Agnieszka Słodkowska ur. w 1973 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mieszka i tworzy w Warszawie. Absolwentka Liceum Plastycznego w Kielcach.

W latach 1996-2001 studiowała na Wydziale Artystycznym w Częstochowie (dziś Akademia im. J. Długosza). Dyplom z rysunku artystycznego obroniła z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki.

Brała udział w ponad 80-ciu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą (Tajwan, Hiszpania, Ukraina, Francja, Japonia, Słowacja). Na swoim koncie ma 22 wystawy indywidualne w Polsce. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Japonii, Australii, Holandii, Belgii, Francji, Słowacji i Norwegii. Zajmuje się malarstwem olejnym oraz sumi-e (japońska akwarela). Autorska galeria malarstwa znajduje się na  www.slodkowska.pl

Kocham malować. Kiedy nie maluję, czuję się nieszczęśliwa. Uwielbiam zapach terpentyny i oleju, cieszy mnie mieszanie farb i pokrywanie płócien kolorami. Kiedy jednak nie maluję, staram się jak najwięcej obserwować i zapamietywać. Ludzie, pola, ulice, światło na domach, chmury, kwitnące krzewy, wzburzone morze, drzewa szarpane przez wiatr, piaszczysta ścieżka, błoto na łódce, ławka w pociągu, nieznajomi w knajpkach, neony miast, płynąca rzeka, sznur samochodów, obce miejsca, znajome miejsca, wszystko! Niektórzy twierdzą, że moje malarstwo jest „oldskulowe”, że podejmuję ograne tematy i banalne motywy. Ja nie mam z tym problemu. Maluję to co chcę, co mnie inspiruję i maluję po swojemu, czerpiąc przy tym dużo zadowolenia. Nic tak nie cieszy jak świetnie namalowany obraz! Jednocześnie nie staram sie nikogo kokietować; w moim tworzeniu chcę być uczciwa wobec samej siebie. Co prawda, czasami ulegam wpływom impresjonistów, szczególnie Monet'a i van Gogh'a. Zwiedzając zakątki znane mi wcześniej z obrazów mistrzów, ulegałam dziwnemu wrażeniu, że czasem nie sposób postrzegać tych miejsc inaczej. Czy to włócząc się ulicami Paryża, czy podróżując po Normandii i Bretanii, nieustannie towarzyszyło mi odczucie stale obecnego tam ducha impresjonizmu. Mam nadzieję, że obrazy prezentowane na wystawie „Francuski temat” spodobają się Państwu. Wielu dobrych emocji życzę. - Agnieszka Słodkowska.


  

Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności