deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

Menthe Wells - European Exhibitions


Menthe Wells - European Exhibitions
data publikacji: 2014-10-14

Wernisaż; wtorek,14 października 2014, godz 17.00

Menthe Wells w Zamojskiej Galerii BWA

Europejskie tournee ponad sześćdziesięciu prac malarstwa i rzeźby autorstwa Menthe Wells rozpoczęła wystawa w Zajezdni - Galerii Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Następnie artystka otwiera swoją wystawę w dniu 14 października 2014 w Zamojskiej Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Zamościu. Wystawy w Polsce są organizowane dzięki kuratorskiej opiece i pod kierunkiem dziekana Wydziału Artystycznego UMCS prof. Artura Popka, artysty o międzynarodowym dorobku.
Prace Menthe Wells przynoszą siłę i wrażliwość w wyrazistym kolorze, stanowiącym rdzeń współczesnej amerykańskiej sztuki współczesnej. Artystka wystawia malarstwo i rzeźbę, odbiegające od jej aktualnie prezentowanych w Stanach Zjednoczonych rzeźb w stali spawanej i powraca do swojej dawniejszej roli i charakterystycznej nazwy nadanej jej przez prasę amerykańską (Harford Courant) jako "niezwykłej rzeźbiarki miękkich rzeźb". Wystawa zawierać będzie miękką rzeźbę z włókna o nazwie Plastry Księżyca, przedstawiającą jej osobiste wyobrażenie jako artystki o misji Apollo. Żywe kolory w pracach prezentowanych na wystawach w Lublinie i Zamościu stanowią zdecydowany kontrast wobec miękkości barw użytych w instalacji "Synergy", która była jedną z jej ostatnich wystaw muzealnych w Muzeum Sztuki w San Luis Obispo, USA. Idea Menthe Wells, że doświadczenie jest synestetyczne z uczuciem widoczne jest jeszcze dobitniej w obecnej wystawie, wobec wiosennej instalacji "Synergy" w Muzeum Sztuki w San Luis Obispo. "Synesthesia" w polisensorycznej wypowiedzi absolutnie charakteryzuje twórczość artystki jako naturalne doświadczenie, choć w pewnym sensie przywołuje również inne doznania. Menthe Wells dzieli się z widzami doświadczeniami zmysłów, komunikując się poprzez kolor i kształt.

W tegorocznym jesiennym sezonie obrazy i rzeźby Menthe Wells można oglądać na wystawach w USA: Southern California - prestiżowym centrum designu, Laguna Design Center, Provasi Collections, San Luis Obispo Museum of Art, California Spirit Animal Painting Exhibition oraz na wystawach europejskich: Galeria Zajezdnia, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej Lublin oraz BWA Galeria Zamojska, Zamość, Polska 2014. Oprócz tego jej prace są obecnie na wystawach w wielu galeriach w całej Ameryce oraz w trybie online, m.in.: www.menthewells.com, www.Gallery104.com, Art Cena i NewYorkArt.com. Jedna z ostatnich indywidualna wystawa "Tandem" 44 obrazów i rzeźb spawanych w Brewery Art Center w 2013 roku, została wyróżniona przez brytyjskie opiniotwórcze pismo artystyczne Cassone, jako jeden z ważniejszych projektów w Ameryce.

Materiały nadesłane przez Artystkę


  

Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności