deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Aktualności

200 najlepszych ilustratorów


200 najlepszych ilustratorów
data publikacji: 2011-03-10

W Stanach Zjednoczonych ukazała się prestiżowa publikacja p.t."Dwustu najlepszych ilustratorów na świecie" - www.luerzersarchive.com/submission

Wśród nich został wymieniony Adam Niklewicz-artysta pochodzący z Zamościa, wraz z jego czterema ilustracjami. BWA Galeria Zamojska została wymieniona w gronie prestiżowych instytucji.

Adam Niklewicz-artysta ilustrator-urodzony w Hrubieszowie, mieszkał w Zamościu i jest absolwentem zamojskiego Liceum Plastycznego. Wykonał niezliczoną ilość ilustracji do prestiżowych magazynów- t.j. "Time" ,"Newsweek","New York Times" i innych. Mieszka i tworzy w stanie Connecticut (USA).

BWA Galeria Zamojska- instytucja z ogromnymi tradycjami związanymi z ilustracją artystyczną. Organizuje nieprzerwanie od 26 lat Międzynarodowe Plenery Ilustratorów. Posiada największą na świecie kolekcję ilustracji, liczącą 3 tys. oryginalnych egzemplarzy.


Jerzy Tyburski  

Artykuły i galerie foto

powiązane z artystą/wydarzeniem artykuły i galerie foto

Aktualności